ÇATI İŞLERİ

Çatı İşleri

Çatı bir binanın en önemli dış elemanıdır. Çatısız binalarda yaşanan sorunlar herkes tarafından bilinir. Yazın ayrı kışın ayrı sorun yaratan çatısız binalarda, zaman içinde evlerde yaşanan değer kaybı da can sıkıcı bir durumdur. Diğer yandan yağışların etkilerinin binalarda hissedilmesi, su sızıntısı sebebiyle binanın rutubetlenmesi, yazın güneş ışınları sebebiyle evlerde artan sıcaklığın hayatı çekilmez hale getirmesi çatısız binalarda yaşanan bir durumdur.

Eğer yaşadığınız binanın çatısı yoksa bu sorunları yaşıyorsunuz yada kısa bir süre sonra yaşamaya başlayacaksınız demektir. Çünkü binalar yapılırken en fazla ihmal edilen ve üzerinde hiç durulmayan konu çatıdır. Ayrıca binanın çatısız olmasının sadece en üst katta yaşayan insanların sorunu olduğuna inanılır. Halbuki çatısız binalarda bir süre sonra başlayan sıkıntılar kısa zamanda tüm bina sakinlerini ilgilendiren bir hal alır. Yalıtımı yapılmayan, üzerinde çatı olmayan binalar birkaç sene içerisinde su sızıntısı, enerji kaybı, rutubet veya sıcak sebebiyle yıpranmaya ve değer kaybetmeye başlar. Bu sorunlar bir süre sonra tüm binayı etkiler ve hayat kalitesini düşürür.

Çatısız binalarda yeni çatı yapımı veya mevcut çatı yıkılarak yeniden çatı inşası sanıldığı kadar zor ve masraflı bir iş değildir. Uzun vadede çatısız veya kötü çatısı olan bir binanın sakinlerine yaratacağı maddi külfet yanında yeni çatı yapımı masrafı çok daha az olacaktır.

Binanızın mimari ve inşaat özellikleri ile sizin tercihlerinize bağlı olarak çeşitli özellikte ve türde yeni çatı yapımı gerçekleştiriyoruz. Günümüzde çatı inşası konusunda seçenek ve ürün çeşitliliği, sizin için en ekonomik ve kullanışlı çatı yapımını mümkün kılmaktadır. Bütçenize göre belirleyeceğiniz malzemelerle binanıza çatı yaptırabilir ve çatısız binaların yarattığı sorunlardan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

İstediğiniz malzeme ile ve istediğiniz tarzda çatılar inşa ederek sizleri bu sıkıntıdan kurtarıyoruz. Kiremit, ahşap, membran, shingle gibi çeşitli alternatiflere göre geliştirdiğimiz size özel projelerimiz, usta personelimiz ve kaliteli hizmet anlayışımız ile sizleri buluşturuyoruz. Yeni çatı yapımı konusunda uzun uzun araştırma yapmanıza gerek yok. Gelin yeni çatınızı birlikte planlayalım ve yapalım.